Atsauksme par grāmatu “MCPD 70-519 Exam Ref: Designing and Developing Web Applications Using Microsoft .NET Framework 4”

2013. gada 17. septembris Blogs  Nav komentāru

Šī bija viena no grāmatām, kuras iznākšanu es kādu laiku gaidīju, jo vēl nesenā atmiņā bija palikusi grāmata “MCPD Self-Paced Training Kit (Exam 70-547): Designing and Developing Web-Based Applications Using the Microsoft .NET Framework”, kas bija ļoti laba grāmata. Var teikt ka biju mazliet vīlusies, jo šī grāmata bija mazliet sliktāka, salīdzinot ar vienu no iepriekšējām grāmatām, kas bija paredzēja .NET Framework 2.0.

Kā jau vienmēr, lai noliktu 70-519 eksāmenu, ar grāmatu ir stipri par maz, taču grāmatā bija pāris labas lietas, kas man personīgi patika. Viena no lietām, kas man patika bija sekcija More information, kur bija atrodamas mājas lapu adreses, kur bija papildus informāciju par konkrēto tēmu. Tāpat grāmatā autors bija minējis pāris gadījumus no reālās dzīves par konkrētās nodaļas tēmu. Nonākot pie nodaļas par drošību tika minētas pāris labas lietas, kas lika mazliet aizdomāties, kā organizēt kodu, piem., tika dots padoms, lietojot ASP.NET MVC izstrādes metodoloģiju, ja tiek izmantots kāds ORM, nevajadzētu MVC patiešo padot “datu bāzes klasi”. Pieņemsim mums ir skats, kam tiek padota “datu bāzes klase” User, kuru skatā var rediģēt, lai gan skatā pa tiešo lietotājiem nevar piešķirt administratora tiesības, kāds “netīšām” aizsūta JSON, kur lietotājiem ir uzsetota īpašība IsAdmin = true, kas sagadīšanās pēc ir arī “datu bāzes klasē”, tad nostrādā Model Binder un pēc tam kods kas saglabā to visu datu bāzē un ir parādījušies jauni administratori. Principā sekas ir var būt diezgan nepatīkamas līdz ar to liek aizdomāties, ka varbūt tomēr datu bāzei vajag savas klases un MVC skatam citu klasi.

Principā grāmatā lielos vilcienos izskrien cauri tēmām, sākot no prasībām un lietotāja pieredzei līdz izstrādātās programmas uzstādīšanai. Grāmata nav slikta, taču šī nav viena no tām grāmatām, kas būtu obligāti būtu jāizlasa.

Atstāt komentārus

Var tikt lietoti šādi HTML tagi un atribūti: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>