Atsauksmes par Devclub.lv pasākumu 18.04.2013

2013. gada 19. aprīlis Pasākumi  Nav komentāru

WP_20130418_002Uz šo Devclub.lv pasākumu, es gāju, lai paklausītos Dmitri Nesteruk prezentāciju par “Fast Code Craft”. Dmitri Nesteruk strādā kompānijā JetBrains. JetBrains vismaz .NET izstrādātāju vidū ir pazīstams ar to, ka viņi taisa spraudni ReSharper. ReSharper ir spraudnis Visual Studio. Šis spraudnis ir diezgan pazīstams un populārs .NET izstrādātāju vidū. Varu teikt, ka man bija vilšanās par šo prezentāciju, jo es biju gaidījusi kaut ko labāku. Es vēl pirms preztācijas mazliet iemetu aci Dmitri Nesteruk pluralsight kursā par MATLAB un nopriecājos, ka viņam ir normāla angļu valoda. Man būtu gribējies, lai viņš nerādītu, kā ar ReSharper palīdzību ģenerē īpašības C# klasēm, jo šāda iespēja ir pieejama Visual Studio, ja nemaldos jau no Visual Studio 2005, izmantojot Code Snippets un saīsinājumu prop. Protams, ka ReSharper ir pieejama mazliet advancētāka īpašību ģenerēšana, taču tā nav viena no lietām, kuras dēļ būtu vērts pirkt ReSharper. Kaut ko līdzīgu var teikt par Zen coding, kas tika pieminēts. Ja ir uzinstalēta pēdējā versija Web Essentials spraudnim Visual Studio, tad Zen coding jau ir piejams kādu laiku, manuprāt, aptuveni kādu mēnesi vai mazliet vairāk. Var teikt, ka interesantākāis bija prezentācijas beigās, kad viņš rādīja C# kodu, kas tika ģenerēts no MathML (MathML uz XML bāzēta valoda, kas paredzēta matemātisku izteiksmju aprakstīšanai). Vēl var pieminēt, ka viņam prezentācijas laikā gadījās arī dažas tehniskas ķibeles. Vienīgais pluss bija tāds, ka divi cilvēki tika pie JetBrains licencēm.

Uz otro prezentāciju es nebiju plānojusi palikt, taču beigās pārdomāju un priecājos, ka pārdomāju. Vasily Popov stāstīja par “Difference between web applications and mobile applications from the user experience and under interface point of view”. Vasily diezgan atraktīvi un aizrautīgi pastāstīja par lietotāja pieredzi mobilajās programmās un kāpēc mobilās programmas nav tas pats, kas tīmekļa programmas. Vasily parādīja ar diezgan daudzus sliktu programmu piemērus, ko var minēt pie šīs prezentācijas lielākajiem bonusiem. Lai gan daudzas lietas ir it kā ir pašsaprotamas un triviālas, kas ir jāievēro, lai lietotāja pieredze būtu pēc iespējas labāka un lietotājs būtu apmierināts, programmētāji bieži vien līdz tam vienkārši neaizdomājas. Piemēram, dažas no idejām, ko Vasily Popov teica – ka pirksti nav kursors, ka cilvēkiem nepatīk daudz rakstīt mobilajās programmās, ka lietotājam ir daudz mazāk laiks, ka nav jābaidās visu sākt no jauna, u.t.t.

Atstāt komentārus

Var tikt lietoti šādi HTML tagi un atribūti: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>