Atsauksmes par JavaScript.lv pasākumu 16.04.2013

2013. gada 17. aprīlis Pasākumi  2 komentāri

Vakardien TechHub telpās notika kārtējais JavaScript.lv pasākums. Lai gan JavaScript.lv pasākumi notiek regulāri, sākot no pagājušā gada decembra, šis bija pirmais pasākums, kuru apmeklēju. Noteikti varu teikt, ka bija vērts apmeklēt pasākumu. Kopumā pasākumu apmeklēja 19 izstrādātāji.

Māris Zemgalis stāstīja par “Node.js static file server”. Node.js ir JavaScript valodas servera realizācija, kas ir balstīta uz V8. V8 ir Chrome pārlūka JavaScript dzinējs. Viens no tipiskākajiem gadījumiem, kad tiek lietots Node.js, ir tīmekļa servera izveidošana. Prezentācijā tika apskatīts, kā izveidot failu serveri un kā izveidot failu serveri ar pieprasījumu pāradresēšanu. Prezentācija bija normāla, taču man gribējas, lai prezentācijā būtu kāds slaids par kompānijām, kas lieto Node.js. Noteikti vajadzēja pieminēt  tādas  visiem pazīstamas un lielas kompānijas, kā LinkedIn, eBay un Microsoft, kas lieto Node.js. Prezentācija ir pieejama šeit.

Man ļoti patika Raimonda Simanovska prezentācija par “JavaScript Unit testing with Jasmine”. Prezentācija bija labi sagatavota un tika apskatīties visas svarīgākās tēmas par JavaScript vienībtestēšanu – kā rakstīt Jasmine vienībtestus, kādas metodes ir iekšā Jasmine bibliotēkā, kā uztaisīt aizbāzņus pieprasījumiem, kā testēt JavaScript kodu, kas tiek izsaukts, kad, piem., lietotājs noklikšķina pogu, u.t.t. . Cik es sapratu no Raimonda teiktā, tad JavaScript vienībtesti ar Jasmine tiek rakstīti arī ikdienā, kas ir ļoti apsveicami. Lai gan biju dzirdējusi, ka Jasmine vienībtestus ir daudz grūtāk uzrakstīt, salīdzinot ar QUnit bibliotēku, prezentācija pierādīja pretējo. Man Jasmine vienībtesti likās tikai mazliet “pļāpīgāki” nekā QUnit vienībtesti. Man patika arī Raimonda atraktīvais uzstāšanās stils. Prezentācija ir atrodama šeit.

2 komentāri Atsauksmes par JavaScript.lv pasākumu 16.04.2013

  • node.js  saka:

    Dace, paldies par pozitīvo atsauksmi! 🙂
    Patiess prieks lasīt par node.js & JavaScript latviešu valodā.

Atstāt komentārus

Var tikt lietoti šādi HTML tagi un atribūti: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>